Sat Mar 09
Final
4 Alma
5 vs. Transylvania
Sat Mar 09
Final
10 Transylvania
18 at Baldwin Wallace
Sun Mar 10
Final
6 Transylvania
3 vs. Piedmont
@ Orlando, Fla.
Sun Mar 10
Final
2 Transylvania
7 vs. Piedmont
@ Orlando, Fla.
Sun Mar 10
Final
9 Hendrix
25 vs. Transylvania
Sun Mar 10
Final
14 Alma
15 vs. Transylvania
Sun Mar 10
Final
1 Transylvania
5 vs. LeTourneau
@ Seguin, Texas
Sun Mar 10
Final
5 Transylvania
2 vs. LeTourneau
@ Seguin, Texas
Mon Mar 11
Final
6 Transylvania
3 vs. Ursinus
@ Lake Cane Tennis Center - Orlando, Fla.
Mon Mar 11
Final
6 Transylvania
3 vs. Ursinus
@ Lake Cane Tennis Center - Orlando, Fla.
Mon Mar 11
Final
4 Mary Hardin-Baylor
1 vs. Transylvania
@ Seguin, Texas
Mon Mar 11
Final - 9 innings
3 Mary Hardin-Baylor
2 vs. Transylvania
@ Seguin, Texas
Tue Mar 12
Final
5 Transylvania
6 at Centre
Tue Mar 12
Final
12 Transylvania
20 at Roanoke
Wed Mar 13
Final
2 Transylvania
7 vs. Wheaton (Ill.)
@ Orlando, Fla.
Wed Mar 13
Final
2 Transylvania
7 vs. Oglethorpe
@ Altamonte Springs, Fla.
Wed Mar 13
Final
6 Berea
3 vs. Transylvania
Wed Mar 13
Final
4 Transylvania
0 vs. Southwestern (Tex.)
@ Seguin, Texas
Wed Mar 13
Final - 8 innings
3 Berea
8 vs. Transylvania
Wed Mar 13
Final
1 Transylvania
3 vs. Southwestern (Tex.)
@ Seguin, Texas
Wed Mar 13
Final
5 Hanover
22 vs. Transylvania
Thu Mar 14
Final
0 Schreiner
1 vs. Transylvania
@ Seguin, Texas
Thu Mar 14
Final
2 Schreiner
6 vs. Transylvania
@ Seguin, Texas
Thu Mar 14
Final
12 Transylvania
9 at Bridgewater (Va.)
Fri Mar 15
1st Round
at Jekyll Island Invitational
Jekyll Island, Ga.
Fri Mar 15
1st Round
at Jekyll Island Invitational
Jekyll Island, Ga.
Fri Mar 15
Final
6 Transylvania
3 vs. Northwestern (Minn.)
@ Orlando, Fla.
Fri Mar 15
Final
4 Transylvania
5 vs. Northwestern (Minn.)
@ Orlando, Fla.
Fri Mar 15
Final - 6 innings
3 Transylvania
11 at Texas Lutheran
Fri Mar 15
Final
6 Otterbein
3 vs. Transylvania
Fri Mar 15
Final - 5 innings
1 Transylvania
9 at Texas Lutheran
Sat Mar 16
2nd Round
at Jekyll Island Invitational
Jekyll Island, Ga.
Sat Mar 16
2nd Round
at Jekyll Island Invitational
Jekyll Island, Ga.
Sat Mar 16
Final
4 Otterbein
7 vs. Wis.-Oshkosh
@ Lexington, Ky.
Sat Mar 16
Final
9 Transylvania
10 at Capital
Sat Mar 16
Final
10 Wis.-Oshkosh
11 vs. John Carroll
@ Lexington, Ky.
Sat Mar 16
Final
5 John Carroll
13 vs. Transylvania
Sun Mar 17
3rd Round
at Jekyll Island Invitational
Jekyll Island, Ga.
Sun Mar 17
3rd Round
at Jekyll Island Invitational
Jekyll Island, Ga.
Sun Mar 17
Final
10 Wis.-Oshkosh
3 vs. Transylvania
Senior Day
Sun Mar 17
Final
11 John Carroll
8 vs. Transylvania
Tue Mar 19
Final
6 Thomas More
3 vs. Transylvania
Wed Mar 20
7:00 PM
Transylvania
at Earlham
Fri Mar 22
7:00 PM
Thomas More
vs. Transylvania
Whitaker Bank Ballpark
Sat Mar 23
TBA
at Transylvania Invitational
Pat Deacon Stadium, Lexington, Ky.
Sat Mar 23
Transylvania Invitational
Pat Deacon Stadium, Lexington, Ky.
Sat Mar 23
10:00 AM
Transylvania
at Ohio Wesleyan
Sat Mar 23
1:00 PM
Transylvania
at Anderson (IN)
Sat Mar 23
1:00 PM
Thomas More
vs. Transylvania
Whitaker Bank Ballpark
Sat Mar 23
4:00 PM
Thomas More
vs. Transylvania
Whitaker Bank Ballpark
Sun Mar 24
11:00 AM
Transylvania
at Otterbein
Sun Mar 24
1:00 PM
Wittenberg
vs. Transylvania
Sun Mar 24
1:00 PM
St. Vincent
vs. Transylvania
Sun Mar 24
3:00 PM
Wittenberg
vs. Transylvania
Mon Mar 25
1st Round
at Redlands Invitational
Indio, Calif.
Tue Mar 26
2nd Round
at Redlands Invitational
Indio, Calif.
Tue Mar 26
12:00 PM
Earlham
vs. Transylvania
Tue Mar 26
3:00 PM
Earlham
vs. Transylvania
Tue Mar 26
5:00 PM
Centre
vs. Transylvania
Tue Mar 26
7:00 PM
Centre
vs. Transylvania
Wed Mar 27
6:00 PM
Transylvania
at Centre
Wed Mar 27
7:00 PM
Mt. St. Joseph
vs. Transylvania
Lexington, KY
Fri Mar 29
5:00 PM
Transylvania
at Sewanee
Sat Mar 30
11:00 AM
Transylvania
at Manchester
Sat Mar 30
1:00 PM
Transylvania
at Manchester
Sat Mar 30
1:00 PM
Franklin
vs. Transylvania
Sat Mar 30
3:00 PM
Transylvania
at Manchester
Sat Mar 30
4:00 PM
Franklin
vs. Transylvania
Sat Mar 30
4:00 PM
Transylvania
at Defiance
Sun Mar 31
1:00 PM
Transylvania
at #18 Trine
Sun Mar 31
3:00 PM
Transylvania
at #18 Trine
Tue Apr 02
1:00 PM
Transylvania
at Mt. St. Joseph
Tue Apr 02
4:00 PM
Transylvania
at Mt. St. Joseph
Tue Apr 02
6:00 PM
Transylvania
at Anderson (IN)
Wed Apr 03
4:00 PM
Transylvania
at Mt. St. Joseph
Wed Apr 03
6:00 PM
Transylvania
at Mt. St. Joseph
Wed Apr 03
7:00 PM
Transylvania
at Centre
Fri Apr 05
1st Round
at Camp Lejeune Intercollegiate Golf Championship
Paradise Point Golf Course, Jacksonville, N.C.
Sat Apr 06
TBA
at Depauw Invitational
Greencastle, Ind.
Sat Apr 06
at Depauw Invitational
Greencastle, Ind.
Sat Apr 06
2nd Round
at Camp Lejeune Intercollegiate Golf Championship
Paradise Point Golf Course, Jacksonville, N.C.
Sat Apr 06
9:00 AM
Transylvania
at Rose-Hulman
Sat Apr 06
12:00 PM
Transylvania
at Defiance
Sat Apr 06
1:00 PM
Anderson (Ind.)
vs. Transylvania
Sat Apr 06
1:00 PM
Transylvania
at Kenyon
Sat Apr 06
1:00 PM
Transylvania
at Mt. St. Joseph
Schueler Field
Sat Apr 06
1:00 PM
Transylvania
vs. Webster
@ Terre Haute, Ind.
Sat Apr 06
3:00 PM
Anderson (Ind.)
vs. Transylvania
Sat Apr 06
3:00 PM
Transylvania
at Defiance
Sun Apr 07
1st Round
Transylvania Spring Invitational
Greenbrier Golf Course, Lexington, Ky.
Sun Apr 07
3rd Round
at Camp Lejeune Intercollegiate Golf Championship
Paradise Point Golf Course, Jacksonville, N.C.
Sun Apr 07
1:00 PM
Transylvania
at Franklin
Sun Apr 07
3:00 PM
Transylvania
at Franklin
Mon Apr 08
2nd Round
Transylvania Spring Invitational
Greenbrier Golf Course, Lexington, Ky.
Tue Apr 09
4:00 PM
Centre
vs. Transylvania
Wed Apr 10
3:30 PM
Transylvania
at Thomas More
Wed Apr 10
4:00 PM
Transylvania
at Hanover
Wed Apr 10
4:00 PM
Transylvania
at Hanover
Wed Apr 10
5:30 PM
Transylvania
at Thomas More
Wed Apr 10
6:00 PM
Transylvania
at Spalding
Wed Apr 10
7:00 PM
Earlham
vs. Transylvania
Fri Apr 12
TBA
at Centre Twilight
Danville, Ky.
Fri Apr 12
at Centre Twilight
Danville, Ky.
Sat Apr 13
12:00 PM
Rose-Hulman
vs. Transylvania
Sat Apr 13
1:00 PM
Defiance
vs. Transylvania
Sat Apr 13
1:00 PM
Franklin
vs.