Date Teams/Event Time Score Links
September
Sat. 7 at DePauw 9:00 AM
  Greencastle, IN
Sun. 8 at DePauw 9:00 AM
  Greencastle, IN
Mon. 9 at Thomas More Final W, 8-1
Sat. 14 vs. Manchester * Final W, 6-3
Sun. 22 at Rose-Hulman * Final W, 6-3
Wed. 25 vs. Earlham * Final W, 9-0
 
October
Wed. 2 at Mt. St. Joseph * Final W, 9-0
Sat. 5 vs. Defiance * Final W, 9-0
Wed. 9 at Hanover * Final L, 5-3
Sat. 12 vs. Anderson (Ind.) * Final W, 5-4
Sun. 13 vs. Franklin * Final L, 5-4
Sat. 19 vs. Anderson (Ind.) @ Indianapolis, IN Final L, 5-3
  HCAC Tournament Opening Round
 
March
Sat. 8 vs. Sewanee @ University of the Kentucky - Lexington, Ky. Final L, 9-0
Mon. 10 vs. LeTourneau Final L, 5-3
  Orange Beach, AL
Wed. 12 vs. Rhodes @ Orange Beach, Al 10:00 AM
Fri. 14 vs. Birmingham Southern @ Orange Beach, Ala. Final L, 7-2
  at Point Final W, 7-2
  Orange Beach, AL
 
September
Sat. 13 at Franklin * Final L, 8-1
Wed. 17 at Earlham * Final W, 9-0
Sat. 20 vs. Defiance * Final W, 9-0
Wed. 24 vs. Hanover * Final L, 7-2
Sat. 27 at Anderson (Ind.) * Final L, 5-4
 
October
Sat. 4 vs. Manchester * Final W, 5-4
Wed. 8 at Mt. St. Joseph * Final W, 7-2
Sat. 11 vs. Rose-Hulman * Final L, 8-1
Sat. 18 vs. Anderson (Ind.) @ West Indy Racquet Club Final L, 5-1
  HCAC Tournament Opening Round
 
February
Sat. 21 vs. Centre Cancelled
  Lexington Tennis Club
 
March
Tue. 10 vs. Mississippi Col. @ Orange Beach (Ala.) Tennis Center Final L, 9-0
Thu. 12 vs. LeTourneau Cancelled
  vs. Point Cancelled
Fri. 13 vs. Birmingham Southern @ Orange Beach, Ala. Final L, 9-0
Sat. 21 vs. Centre Final L, 9-0
 
September
Sat. 5 vs. TBA @ DePauw Invitational TBA
  DePauw Invitational
Sat. 12 vs. Franklin * @ Sayre Tennis Complex Final L, 9-0
Wed. 16 vs. Earlham * Final W, 9-0
Sat. 19 at Defiance * Final W, 7-2
Sun. 20 vs. Berea Final W, 9-0
  Lexington, KY
Wed. 23 at Hanover * Final L, 8-1
Sat. 26 vs. Anderson (Ind.) * Final L, 5-4
  @ Bluegrass Racquet Club
 
October
Wed. 7 vs. Mt. St. Joseph * Final W, 7-2
Sat. 10 at Rose-Hulman * Final L, 5-4
Fri. 16 vs. Rose-Hulman @ West Indy Racquet Club Final L, 5-3
  HCAC Tournament Opening Round
 
February
Sat. 20 vs. Piedmont @ Sewanee, Tennessee Final L, 7-2
  at Sewanee Final L, 5-0
 
March
Sun. 13 vs. LeTourneau @ Orange Beach Tennis Center Final L, 5-2
Wed. 16 at Mobile 3:00 PM
 
September
Sat. 3 vs. DePauw Fall Invitational @ Greencastle, Ind. TBA
  Depauw Invitational
Sun. 4 vs. DePauw Fall Invitational @ Greencastle, Ind. TBA
Wed. 7 at Berea Final W, 6-3
Sat. 10 vs. Rose-Hulman * Final L, 9-0
  Spindletop Hall at Spindletop Hall, Lexington, Ky.
Wed. 14 at Mt. St. Joseph * Final W, 7-2
Sun. 18 at Franklin * Final W, 7-2
Wed. 21 at Earlham * Final W, 9-0
Sat. 24 vs. Defiance * Final W, 7-2
 
October
Sat. 1 at Anderson (Ind.) * Final L, 6-3
Tue. 4 vs. Hanover * Final L, 9-0
  at Spindletop Hall, Lexington, Ky.
Sat. 8 vs. Manchester * Final L, 5-4
  at Spindletop Hall, Lexington, Ky.
Fri. 14 vs. Franklin % @ Indianapolis, Ind. (West Indy Racquet Club) Final L, 5-0
 
February
Sat. 25 at Sewanee Final L, 9-0
  vs. LaGrange @ University of the South Final W, 5-4
 
March
Mon. 13 vs. #18 Trine @ Oak Street Park, Kissimmee, Fla. Final W, 7-2
Tue. 14 vs. Texas Lutheran @ Orlando, Fla. Final L, 9-0
Wed. 15 vs. Bethel (Minn.) @ Orlando, Fl. Final L, 9-0
Thu. 16 vs. Edgewood @ Orlando, Fla. Final L, 7-2
Fri. 17 vs. Roger Williams @ Orlando, Fl. TBA
  vs. Springfield @ Orlando, Fl. Final L, 7-2
 
September
Sat. 2 at TBA TBA
  Depauw University Tournament
Sun. 3 at TBA TBA
  Depauw University Tournament
Wed. 6 at Midway College Final W, 5-4
Sat. 9 at Capital Final W, 7-2
  at Ohio Wesleyan Final L, 6-3
Sun. 10 at Otterbein Final L, 8-1
Wed. 20 vs. Mt. St. Joseph * Final W, 9-0
Sun. 24 at Rose-Hulman * Final L, 7-2
Wed. 27 at Centre Final L, 6-3
 
October
Sun. 1 vs. Franklin * Final L, 6-3
Wed. 4 at Hanover * Final L, 8-1
Sat. 7 at Defiance * Final W, 7-2
Thu. 12 vs. Earlham * Final W, 8-1
  Senior Day
Sat. 14 at Manchester * Final L, 5-4
Fri. 20 vs. Manchester % @ West Indy Racquet Club - Indianapolis, Ind. Final L, 5-0
  HCAC Tournament Quarterfinal
 
February
Sat. 24 at Sewanee Final L, 9-0
  vs. LaGrange @ Sewanee, Tenn. Final W, 5-4
 
September
Sat. 1 vs. TBA @ DePauw University TBA
  DePauw Tournament
Sun. 2 vs. TBA @ DePauw University TBA
  DePauw Tournament
Tue. 4 at Midway Final L, 5-4
Fri. 7 at Thomas More Postponed
  Notre Dame Academy - Park Hills, Ky.
Sat. 8 at Ohio Wesleyan Final L, 6-3
Sun. 9 at Otterbein Final L, 8-1
Sat. 15 vs. Manchester * Final W, 9-0
  Transylvania Tennis Complex
Sat. 22 vs. Rose-Hulman * Final W, 7-2
  Spindletop Court, Georgetown, Ky.
Wed. 26 vs. Hanover * Final L, 8-1
  Top Seed Tennis Club, Nicholasville, Ky.
 
October
Wed. 3 at Mt. St. Joseph * Final W, 9-0
  Mount Tennis Courts
Sat. 6 vs. Defiance * Final W, 9-0
  Transylvania Tennis Complex
Wed. 10 at Earlham * Postponed
Sat. 13 at Anderson (Ind.) * Final L, 5-4
Mon. 15 at Franklin * Final W, 6-3
Tue. 16 at Earlham * Final W, 7-2
Sat. 20 vs. Franklin % @ Indianapolis, Ind. - West Indy Racquet Club Final W, 5-3
  HCAC Tournament - Semifinals HCAC Tournament Semifinal
Sun. 21 vs. Hanover % @ Indianapolis, Ind. Final L, 5-0
  HCAC Tournament Championship
 
February
Sat. 16 vs. Sewanee Final L, 9-0
  Top Seed Tennis Club, Nicholasville, Ky.
 
March
Fri. 1 vs. Wittenberg Final L, 6-3
  Top Seed Tennis Club, Nicholasville, Ky.
Sat. 2 vs. Covenant @ Berea, Ky. (at Berea College) Postponed
Sun. 10 vs. Piedmont @ Orlando, Fla. Final L, 7-2
Mon. 11 vs. Ursinus @ Lake Cane Tennis Center - Orlando, Fla. Final W, 6-3
Wed. 13 vs. Oglethorpe @ Altamonte Springs, Fla. Final L, 7-2
Fri. 15 vs. Northwestern (Minn.) @ Orlando, Fla. Final L, 5-4
 
September
Sat. 7 at TBA TBA
  Ohio Wesleyan Invitational, Delaware, Ohio
Sun. 8 at TBA TBA
  Ohio Wesleyan Invitational, Delaware, Ohio
Wed. 11 at Centre 4:30 PM
Sat. 14 at Manchester * 12:00 PM
Sun. 15 at Defiance * 11:00 AM
Thu. 19 at TBA TBA
  ITA Regional Championships, Kalamazoo, Mich.
Fri. 20 at TBA TBA
  ITA Regional Championships, Kalamazoo, Mich.
Sat. 21 at TBA TBA
  ITA Regional Championships, Kalamazoo, Mich.
Wed. 25 at Hanover * 4:30 PM
Sun. 29 at Rose-Hulman * 2:00 PM
 
October
Wed. 2 vs. Mt. St. Joseph * 4:00 PM
Sat. 5 vs. Franklin * 12:00 PM
Wed. 9 vs. Earlham * 4:00 PM
Sat. 12 vs. Anderson (Ind.) * 11:00 AM
Fri. 18 at TBA % TBA
  HCAC Tournament- Top Seed Tennis Club, Nicholasville, KY
Sat. 19 at TBA % TBA
  HCAC Tournament- Top Seed Tennis Club, Nicholasville, KY
Sun. 20 at TBA % TBA
  HCAC Tournament- Top Seed Tennis Club, Nicholasville, KY
 
February
Sat. 15 vs. Ohio Northern 9:00 AM
  Top Seed Tennis Club, Nicholasville, KY
  vs. Roanoke 4:00 PM
  Top Seed Tennis Club, Nicholasville, KY
Sun. 16 at LaGrange 10:00 AM
  Top Seed Tennis Club, Nicholasville, KY
Sat. 29 at Covenant 11:00 AM
 
March
Sun. 1 at Berry College 11:00 AM
Sat. 21 vs. Wittenberg 1:00 PM
* Conference
% Post season
Bold team: Home event